Antika Eşya Alanlar

Antika eşya alanlar olarak antika ve sanat eserleri, el yazmaları gibi tüm eşyaları satın alıyoruz. Sanat eserleri tarihin geçmişine gittikçe değer kazanır. Maharetli sanatkar ellerden çıkmış ve bu eserle ün kazanmış sanat eserleri tabi ki değeri hak ediyor. Biz bu antika eşyalara gerçek değerini veriyoruz. Antika kuran, antika hat levha, antika tekke malzemeleri ve antika obje gibi tarihin izlerini üzerinde taşıyan her türlü antika eşyaları değerinde nakit olarak almaktayız.

Her türlü eski eşyanın, antika eşya olarak değerlendirilmesi mümkün değildir. Antika eşyaların en büyük özelliği, az bulunur olması ve ünlü bir ustanın elinden çıkması anlamına gelmektedir.

antika eşya alanlar
antika eşya alanlar

Günümüz de bazı insanlar,elinde bulunan eski eşyaların antika değeri taşıdığını düşünmektedir. Bu yüzden de insanların maddi beklentisi de bir hayli yüksek oluyor. Bizim verdiğimiz fiyat teklifi aslında, satılmak istenilen eşyanın maddi olarak tam karşılığı. Genelde bazı kişiler, bir kaç firmadan fiyat teklifi almanın daha doğru olduğunu düşünmektedir.

Antika Eşya Alan Satan Yerler

Antika eşya alan satan yerler arasında bir tercih yapmanız gerekir ise, kurumsal olarak çalışan firmaları deneyin. İletişim bölümünde adresi ve konumu belli olmayan ilanlara itibar etmeyiniz. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış ve özelliğini kaybetmemiş, çok nadir antika eşyalar bulunmaktadır. Ünlü ustaların elinden çıkmış ve sayılı miktarda bulunan antika eşyaların maddi karşılığı, hatırı sayılır miktarda olabilir.

Günümüzde en çok bilinen ve alım satımı yapılan antika tablo, antika ferman, antika albüm, gümüş ve antika obje gibi eşyalar başta gelmektedir. Herhangi bir eşyanın yılının çok eski olması, o eşyanın çok değerli olduğu anlamına gelmez. O eşyanın antika olması için, az bulunması önemlidir.

Antika Eşya Alım Satım

Antika hobiden ziyade adeta günümüzden geçmişe doğru bir yolculuk, tarihin derinliklerinden gelen hikayeler. Antika eserler birçok kişi tarafından beğenilir, değerden çok var olan tarihin, geçmişin izleri bulunur Bazı kimseler tarafından yalnızca para olarak görülen antika eşyalar bazıları için ise bir hobidir, koleksiyonluk parçalar biriktirip onlarla mutlu olan insanlar da vardır. İnsanlar genelde bir şeyleri atmaya kıyamaz eski eşyaları depo ve benzeri yerlerde biriktirerek ya geçmişte yaşadıkları bir takım anıları geri çağırırlar yada onlardan ayrılmaya dayanamazlar.

Antika ise özelliklerine, yapan kişiye, tarihteki olaylarda kullanımına, kullanım amacına, geçmişin yolculuğuna göre önem arz eder, buna göre değer kazanır. Antika bir eserde fiyat, sanatçının yapmış olduğu, anlatmaya çalıştığı duyguya göre belirlenir. Biz antika eşyalarına vereceğimiz değer tüm bunlardan hareketle belirleriz, değerli eşyalarınızın yeni sahiplerine kavuşması için bir aracıyız.

Antika Eşya Aldığımız Semtler, Bölgeler.

İstanbul Anadolu Yakası: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

İstanbul Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu.

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası dışında Türkiye’nin tüm şehirlerden antika eşya alımı yapılmaktadır.

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş.

Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van.